Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle

Twoje życie będzie takie, jakim uczynią je Twoje myśli.

Marcus Aurelius

Najbardziej zachwycającą niespodzianką w życiu jest nagłe zdanie sobie sprawy z własnej wartości.

Maxwell Maltz

Nigdy nie wzniesiesz się ponad to, czemu nie chcesz spojrzeć w oczy.

Anthony de Mello

Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk.

Osho

Jeśli czujesz przygnębienie, to dlatego, że żyjesz w przeszłości. Jeśli czujesz niepokój, to dlatego, że żyjesz w przyszłości. Jeśli czujesz spokój, to dlatego, że żyjesz w teraźniejszości.

Lao Tzu

Maria Christowa-Dobrowolska

Miło mi powitać Państwa na mojej stronie 🙂

Nazywam się Maria Christowa-Dobrowolska. Jestem psychologiem, psychoterapeutą i terapeutą.

Być może Państwo uznacie, że nazwa mojego gabinetu jest nieco trudna do przeczytania i napisania. Wiem 🙂 Spotkałam się z takim stwierdzeniem i to od najbliższych mi osób 🙂 Dla mnie bardzo ważne jest znaczenie tego słowa jakim jest „aequilibrium” (czyt. ekwilibrium). Znaczy to równowaga… Ponieważ jest to wyraz pochodzący z języka łacińskiego, bardzo mi zależało, aby zarówno jego pisownia jak i brzmienie były autentyczne, tak jak autentyczny jest cel, dla którego postanowiłam zostać psychologiem i pomagać ludziom w ich problemach.

Tak naprawdę równowaga nie jest stanem, jest procesem. Mowa jest o procesie utrzymywania się w równowadze. Na pewno Państwo widzieliście linoskoczka chodzącego po linie na dużej wysokości. Trzyma w ręku drążek, żerdź lub tyczkę. Pomaga mu ona w ciągłym utrzymywaniu równowagi. To nie jest proste. Sekretem chodzenia po linie jest doskonałe wyważenie równowagi poprzez odnajdywanie w każdej pozycji środka ciężkości i wewnętrznego balansu. I właśnie to mnie natchnęło… Życie często przypomina chodzenie po linie. Raz ta lina jest wyżej, raz niżej. Jednak, aby móc utrzymać równowagę, potrzebny jest balans wewnętrzny i zewnętrzny. Taki rodzaj wyważenia, zarówno pomiędzy wieloma elementami i aspektami naszego życia na zewnątrz, wśród innych ludzi, jak i wewnątrz, między naszym umysłem, ciałem i emocjami. Każda sytuacja może być inna. Dlatego też raz możemy potrzebować tylko drążka, a czasami żerdzi. A czasami potrzebny jest psycholog 🙂

Każdy z nas kiedyś utracił choć na chwilę tę swoją równowagę. Pewnie nie raz. Problem zaczyna się wtedy, gdy ta chwila wydłuża się w czasie… I tu pojawia się moja rola, mój cel: pomóc klientowi ponownie usprawnić jego proces równowagi życiowej.

A co do bliskich mi osób, udało mi się ich przekonać, że w tym przypadku, znaczenie słowa “aequilibrium”, jego waga i symbol są ważniejsze, a trudności są po to, aby je pokonywać 🙂

Zapraszam Państwa do swojego gabinetu

Jak i komu mogę pomóc!

Pomagam osobom dorosłym prowadząc: konsultacje psychologiczne, poradnictwo psychologiczne, psychoterapie indywidualne, psychoterapie małżeństw/par, terapie metodami Brainspotting, EMDR i hipnozą, neuroterapię metodą EEG Biofeedback, psychoedukację oraz warsztaty i szkolenia.

Konsultacje
Psychologiczne

Konsultacja jest rodzajem spotkania klienta z psychologiem/psychoterapeutą, które może, ale nie musi zakończyć się psychoterapią.

Porady
Psychologiczne

Porada psychologiczna różni się od konsultacji tym, iż dotyczy nie jednego, ale kilku do kilkunastu spotkań. Nie jest też psychoterapią.

Psychoterapia
indywidualna

Psychoterapia indywidualna często jest kontynuacją konsultacji psychologicznej. W porównaniu do konsultacji i porady psychologicznej, psychoterapia różni się od nich w co najmniej dwóch aspektach: funkcji czasu i trwałości.

Psychoterapia
par i małżeństw

Powiedzenie, że „kto się czubi, ten się lubi” nie zawsze się sprawdza w rzeczywistości. Bardzo często to „czubienie” jest wynikiem konfliktów między parami/małżonkami w sferze komunikacji, erotyki, rodzicielstwa czy domowej (np. podziału obowiązków).

Psychoedukacja
zdrowia

Psychoedukacja zdrowia ma za zadanie rozpowszechnianie zdrowego stylu życia poprzez upowszechnianie wiedzy psychologicznej. Jej celem ostatecznym jest zmiana zachowania w kierunku bardziej sprzyjającym wzmacnianiu, utrzymaniu i promowaniu zdrowia.

Terapia
EEG Biofeedback

EEG Biofeedback to nowa, nieinwazyjna i bezbolesna metoda terapeutyczna zwiększająca skuteczność funkcjonowania naszego mózgu. Jest formą neurorehabilitacji, łączącą w sobie elementy psycho- i neurofizjoterapii.

Terapia
Brainspotting

Metoda Brainspotting, którą wykorzystuję w swojej terapii, jest innowacyjną metodą skoncentrowaną na świadomości ciała i mózgu. Bazuje ona na naturalnych zdolnościach samoleczenia mózgu…

Hipnoterapia
Metoda psychoterapeutyczna

Hipnoterapia jest bezpieczną metodą psychoterapeutyczną, która za pomocą indukcji hipnotycznej wprowadza klienta w stan transu, w czasie którego używa się różnych technik mających na celu złagodzenie i/lub rozwiązanie jego problemów.

Warsztaty
i szkolenia

Organizowane przeze mnie szkolenia to między innymi szkolenia dotyczące stresu, traumy, profilaktyki zdrowia. Warsztaty kieruję do osób, które chciałyby np podnieść swoją samoocenę, nauczyć się zarządzania swoim czasem lub nauczyć się relaksacji.

Jaki jest zakres mojej pomocy?

Zakres moich usług obejmuje: zaburzenia nastroju, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia lękowe, kryzys emocjonalny, niskie poczucie własnej wartości, kryzys zawodowy, zaburzenia w relacjach międzyludzkich, stres, trauma (PTSD, mikrotraumy), kryzys w związku, zaburzenia emocjonalne, kryzys życiowy, depresja, wypalenie zawodowe.

Dlatego, jeżeli zauważyłaś/zauważyłeś, że:

 • miewasz zmienne nastroje,
 • od dłuższego czasu ogarnia Cię smutek, często płaczesz,
 • miewasz bezsenne noce,
 • nie masz rano siły wstać z łóżka i masz uczucie że wszystko jest bez sensu,
 • masz bóle w ciele, chodzisz do lekarzy, robisz badania i okazuje się, że nic Ci nie dolega, a Ty dalej cierpisz,
 • w Twoim życiu miały miejsca gwałtowne i/lub długotrwałe przykre zdarzenia zagrażające Twojemu zdrowiu i/lub życiu, które do tej pory nie dają Ci normalnie funkcjonować,
 • ciągle martwisz się o wszystko i o wszystkich,
 • znalazłaś się/znalazłeś się na „zakręcie życiowym” i czujesz, że nie umiesz sobie z tym poradzić,
 • masz problemy z samoakceptacją, ponieważ np. uważasz, że nie jesteś wystarczająco dobra/dobry, atrakcyjna/atrakcyjny, mądra/mądry (wstaw z czym masz problem w tym zakresie),

 • nie wierzysz we własne siły,
 • łatwo ulegasz presji innych ludzi i nie potrafisz być asertywna/asertywny,
 • uważasz, że Twoje relacje partnerskie nie są satysfakcjonujące,
 • boisz się „poważnych” związków,
 • masz problemy w relacjach z najbliższymi,
 • nie układają Ci się relacje z innymi ludźmi,
 • masz problemy z akulturacją,
 • od dłuższego czas brakuje Ci motywacji do samorealizacji na polu zawodowym i/lub prywatnym,
 • masz problemy z podejmowaniem decyzji w różnych obszarach swojego życia,
 • masz problem z nauką, koncentracją,
 • itp.

To mój gabinet jest właściwym miejscem przeznaczenia!

Równowaga jest kluczowa w życiu

Maria Christowa-Dobrowolska

Kiedy przyjmuję?

Przyjmuję we wtorki, środy, czwartki i piątki. Każda wizyta trwa 50’. Można się umawiać na dwie wizyty jednorazowo, wtedy dwie sesje trwają 100’. Dwie sesje jednorazowo są polecane dla: terapii par i małżeństw, terapii Brainspotting, hipnoterapii oraz osób przyjezdnych – spoza Szczecina i najbliższych okolic.

wtorek: 15:00-20:00
środa: 15:00-20:00
czwartek: 18:00-21:00
piątek: 15:00-20:00.


BARDZO PROSZĘ O PRZYCHODZENIE NIE WCZEŚNIEJ NIŻ 5′ PRZED ZAREZERWOWANĄ GODZINĄ!

Umów swoją wizytę

Chcesz porozmawiać? Potrzebujesz porady specjalisty? Skontaktuj się ze mną, wspólnie ustalimy termin spotkania dopasowany do Twojego i mojego planu dnia.

Opinie

Poznaj opinie moich pacjentów. Zobacz wszystkie opinie

Ważna informacja!

ZAPRASZAM NA WIZYTY ZARÓWNO DO GABINETU JAK I ON-LINE!!!

BLOK WIEDZY

Zapraszam do poczytania mojego blogu – bloku wiedzy 🙂

Ostatnio na

blogu

Co jakiś czas coś się dzieje 🙂